JANADI insan yüzünü birebir mücevhere taşıyan ve kişiye özel tasarlanıp üretildiği için tüm ürünleri “benzersiz” olan bir mücevher markasıdır.
Janadi’nin fikir babası ve kurucusu olan Yakup Avşar, aynı zamanda Janadi mücevherlerinin de baş tasarımcısıdır.

Bir Janadi mücevhere sahip olma süreci; yüzünün mücevhere dönüşmesini istediğiniz kişinin, Akatlar'daki JANADI showroomunda ağırlanması ile başlar.  Farklı tekniklerle yüz taranıp dijital ortama aktarılır ve yüzün ham mücevher hali oluşturulur.  Bu aşamadan sonra asıl önemli olan; yüzdeki çizgilerin, ifadeyi veren hatların duygusunu mücevhere aktarabilmektir. Aynı zamanda heykeltraş da olan Yakup Avşar ve ekibi bu önemli aşamada büyük rol oynamaktadır. Bu adımda, mücevheriniz maddi değerinin yanı sıra, manevi değerini de kazanıp, bir sanat eserine dönüşmeye başlar. Son olarak Janadi mücevher ustalarının gerçek dokunuşlarıyla süreç tamamlanır ve ’’benzersiz’’ Janadi mücevheriniz beğeninize sunulmaya hazırdır. Teslim süreci en az 2 hafta olmakla beraber, istenilen tasarım ve yoğunluğa göre farklılık göstermektedir.

Yüzük, kolye, alyans, kol düğmesi, broş, bilezik, küpe gibi ürün gruplarından oluşan Janadi mücevherler, tercih ettiğiniz tasarıma göre, isterseniz belirleyeceğiniz renkte sadece altından, veya altın ile pırlanta, zümrüt, yakut gibi değerli taşların birlikte kullanımından oluşabilmektedir.

Janadi mücevherinizin sevdiklerinize ve size bir ömür boyu uğur ve mutluluk getirmesini dileriz.

 

 Aşk sensen, güzelliğin sonsuzluğun yüzü…
Senin ‘yüz’ünden olmalı hayatımın mücevheri…
Senin ‘yüz’ünden JANADI.

 

Önce kalpler birleşir, sonra eller, sonra verilen sözler bir hayat boyu…
Cesaretle yeni bir başlangıç için aranan ilham O’nun yüzünde bulunmuştur.

Ebedi aşkın unutulmaz hediyesi hazırdır.
Ya da kuvvetli bir istek kadar yakın.

JANADI…

Aşk duyulan o yüz her daim en yakınınızda yaşasın…
Hep yanı başınızda, hep sonsuz, hep gerçek.
Bir mücevher mesela; o ‘yüz’den ışıldayan… Hep sizin, hep sizinle olsun.

JANADI hayatınızın o kıymetli yüzünü ölümsüzleştiriyor. İnsan yüzünün kıvrımlarından ilham alarak, benzersiz JANADI mücevherlerine imza atıyor.

JANADI iki sevgilinin, birbirine hayat ve yol arkadaşlığı sözü veren çiftlerin bağlılık, sadakat ve aşklarının ifadesi oluyor.

Bu yüz’den JANADI sadece bir mücevher değil.

Tıpkı kıymetli taşların saflığı gibi, aşkın biraz masum çokça tutkulu yüz’ünün ifadesi.

JANADI sadece bir markanın adı değil.

Unutulmayacak anların en ışıltılı yansıması… Nesilden nesile aktarılacak bir yadigâr…